2419/936
Jacob Gadd: "Tintin beundrer Walther". Sign. Jacob Gadd, 32/75. Giclée kunsttryk. Lysmål 39 x 29.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
3.200 DKK -
2419/926
Charles Fazzino: "From Hot Pastrami to Cold Salami". 2000. Sign. Tredimensionel serigrafi i farver. Lysmål 16 x 25.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
2.200 DKK -
2419/922
Martin Bigum: "Havet". Sign. Martin Bigum, 200/230. Litografi i farver. Bladstørrelse 34 x 49.
Vurdering :
2.500 DKK Hammerslag:
1.250 DKK -
2419/909
Jan Voss: Uden titel. To kompositioner. Sign. Voss 82, 8/50 og 29/50. To raderinger. Lysmål hver 26 x 20. (2)
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
650 DKK -
2419/903
Francois Morellet: Bez názvu, U.T. Sign. Morellet, VI/XXV. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 72 x 72.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.500 DKK -
2419/849
Michael Kvium: “Guds krigslist”. Sign. Kvium. Offset i farver. Bladstørrelse 64 x 95,5.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
8.000 DKK -
2419/808
Hans Scherfig: “Afrikansk elefant”. Sign. Scherfig 1971, 94/150. Litografi i farver. Lysmål 69 x 52.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
12.500 DKK -
2419/768
Hansina Iversen: Uden titel, 2021. Sign. Hansina, 48/99 med datering. Litografi i farver. Bladstørrelse 52 x 40.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.550 DKK -
2419/638
Kaspar Bonnén: Uden titel. Tre kompositioner. Sign. Litografi i farver. Bladstørrelse 60 x 40. Uindrammet.
Vurdering :
3.000–4.000 DKK Hammerslag:
1.750 DKK -
2419/626
Hans Scherfig: "Fællesskabet". Sign. Scherfig 1972, 95/280. Litografi i farver. Lysmål 44,5 x 62,5.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
16.000 DKK -
2419/635
John Kørner: "Grenen", 2020. Sign. John Kørner, 105/200. Offset plakat i farver. Bladstørrelse 70 × 84. Uindrammet.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Hammerslag:
6.500 DKK -
2419/614
Salvador Dali: "The resurrection". 1979. Sign. Dali, E.A. 65/75. Litografi i farver. Lysmål 69 x 44.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
2.300 DKK -
2419/596
Salvador Dali: Don Quixote. Sign. Dali, 63/249. Radering i farver. Lysmål 44 x 30.
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Hammerslag:
3.600 DKK