Moderne grafik /
Klassisk modernisme
3 hammerslag
2419/808
Hans Scherfig: “Afrikansk elefant”. Sign. Scherfig 1971, 94/150. Litografi i farver. Lysmål 69 x 52.
Vurdering :
10.000–12.000 DKK Hammerslag:
12.500 DKK -
2419/716
Immanuel Ibsen: Udsigt over huse. Usign. Olie på lærred. 44 x 49.
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
3.600 DKK -
2419/626
Hans Scherfig: "Fællesskabet". Sign. Scherfig 1972, 95/280. Litografi i farver. Lysmål 44,5 x 62,5.
Vurdering :
12.000–15.000 DKK Hammerslag:
16.000 DKK