2421/912
Vibeke Fischer (f. Hellerup 1944)
Skulpturel vase af stentøj dekoreret med sort, grå og rød glasur. Uglaseret geometrisk dekor og øverste kant. Sign. monogram, 99. Unik. H. 19,5. L. 21,3. B. 7,5.
Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Nogle afslag på base.
Vurdering
Hammerslag
1 bud