2421/​745

Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)

“Rare Wood”. Cirkulært fad/skærebræt af massiv wengé med indlæg af teak. Udført hos Nissen, Langå. D. 39. H. 3.

Litteratur: Dansk Designs brochure ca. 1961.

Proveniens: Richard Nissens private samling.

Almindelig brugsslitage.

I Aarhus
Vur­dering

2.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
823958 1.000 DKK

Levering i USA fra 810 DKK forudsat den endelige pris ikke overstiger 50.000 DKK