Egill Jacobsen (f. København 1910, d. sst. 1998)
Komposition. Sign. EJ 87, 93/125. Litografi i farver. Bladstørrelse 50×35. Uindrammet.
Komposition. Sign. EJ 83, særtryk 19/20. Litografi i farver. Bladstørrelse 65×48. Uindrammet. (2)
Proveniens: Kunsthistoriker Per Hovdenakk.
Original stand.
Moderne kunst og design, 14. maj 2024
18 bud