2419/​1234

A. Michelsen (, København, 20. årh.s begyndelse)

Diamant-safir og smaragdringe af 14 kt. hvidguld hhv. prydet med talrige brillantslebne diamanter, facetslebne safirer og smaragder. Samlet vægt ca. 7 g. Str. 54. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Smykker ▸ Ringe

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

2 bud

Tidspunkt Byder Bud
3.200 DKK
3.000 DKK