2418/​103

Peter Raadsig (f. København 1806, d. sst. 1882)

Køer vander ved en sø. Sign. P. Raadsig, 1878. Olie på lærred. 63,5×101.

Mindre krakeleringer. Enkelte meget minimale retoucheringer.

Fra i Lyngby

Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Dette emne er udgået

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
3.000 DKK