2421/800
Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)
Stor abe af patineret teak og limbatræ. Bevægeligt hoved, arme og ben. Stemplet Kay Bojesen, Denmark, Denmark, Copyright. H. 48.
Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Enkelte mindre stødmærker. En hånd med limet revne.
Vurdering
9 bud
1136827 | ||
1036359 | ||
1136827 | ||
936764 | ||
1136827 | ||
981466 | ||
1136317 (Autobud) | ||
1100635 | ||
1136317 |