2418/748
Henning Koppel (f. København 1918, d. sst. 1981)
Vægur af hvidlakeret metal med sorte romertal og visere. Elektrisk værk. Udført og mærket hos Gefa. 1960'erne. Diam. 30.
Brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Vurdering
Hammerslag
1 bud