2421/1102
Jadering af 18 kt. guld prydet med udskåret jade flanekret af grøn og sort emalje. Front mål: 2,5×5 mm. Str. 52.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Afslag på onyks.
Vurdering