2420/​724

Palle Nielsen (f. København 1920, d. 2000)

Opus 502 fra “Serie Uden Navn”. Sign. PN 70. Linoleumssnit på Japanpapir. Lysmål 24×34.

Dette emne er belagt med kunstnerafgift.

Original stand. Uindammet i passepartout.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK

21 bud

Tidspunkt Byder Bud
960879 2.200 DKK
837916 2.100 DKK
960879 (Autobud) 2.000 DKK
837916 1.950 DKK
960879 (Autobud) 1.900 DKK
837916 1.850 DKK
960879 (Autobud) 1.800 DKK
837916 1.750 DKK
960879 (Autobud) 1.650 DKK
837916 1.600 DKK
960879 (Autobud) 1.550 DKK
837916 1.500 DKK
960879 (Autobud) 1.400 DKK
837916 1.350 DKK
960879 (Autobud) 1.300 DKK
1024278 1.250 DKK
960879 (Autobud) 1.200 DKK
1024278 1.150 DKK
960879 1.100 DKK
1096901 1.050 DKK
923268 1.000 DKK