2418/507
Annelise & Per Linnemann-Schmidt
Ti skåle og vaser af chamotte med prægede mønstre i relief. Dekoreret med transparente grønne og blå glasurer. Udført og sign. hos Palshus, Denmark. H. 9–28,5. (10)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Vurdering
Hammerslag
22 bud