2419/​792

Saxbo

Vase af stentøj med grenornamentik i relief. Dekoreret med lys grøn glasur. Udført og stemplet hos Saxbo, Danmark, 241. Udført 1937–1949. H. 9.

Enkelte overfladeridser og mærker.

Moderne kunst og design, 7. maj 2024

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.200 DKK

3 bud

Tidspunkt Byder Bud
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK