2421/1109
Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935)
“Fusion” to delt diamantring af 18 kt. hvidguld prydet med talrige brillantslebne hvide og sorte diamanter. Vægt ca. 11,5 g. B. 8 mm. Str. ca. 57.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Nogle ridser.
Vurdering