2421/612
Nils Kähler (f. 1906, d. 1979)
Oval jardinere af lertøj modelleret med udadbukket kantdekor. Dekoreret med askeglasur. Sign. Nils, HAK, stemplet Denmark. Udført hos Kähler. H. 15,7. B. 22. L. 33,3.
Nogle overfladeridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
26 bud