2420/​1139

Diamant- og safirbroche af 10 kt. hvidguld og sølv prydet med old mine-cut og rosenslebne diamanter samt baguettslebne safirer. L. 5,5 cm. Vægt ca. 8,5 g.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mangler to safirer.

Vur­dering

5.000–6.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt