2420/834
Gunnar Nylund (f. Paris 1904, d. 1997)
Et sæt på fire vaser af stentøj modelleret med hanke. Dekoreret med blå, sorte, brune og grå glasurer. Sign. GN. Udført og sign. hos Rörstrand. H. 18–33,5. (4)
Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
11 bud
327644 | ||
848824 (Autobud) | ||
327644 | ||
848824 | ||
327644 (Autobud) | ||
848824 | ||
327644 | ||
1016238 | ||
327644 | ||
1016238 | ||
1061060 |