2418/887
Per Linnemann-Schmidt (f. København 1912, d. 1999)
Et par bordlamper af stentøj modelleret med geometrisk dekor i relief. Dekoreret med grønlige og blå glasurer. Sign. monogram. Udført hos Palshus. H. ekskl. fatning 49,5. H. inkl. skærmholder 69. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Vurdering
Hammerslag
7 bud