2420/​1256

Et par diamant- og safirørestikker af 18 kt. guld og hvidguld hver prydet med talrige facetslebne safirer og brillantslebne diamanter. L. 2 cm. Vægt ca. 9 g. (2)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Mangler en sten.

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.600 DKK

7 bud

Tidspunkt Byder Bud
1007879 2.600 DKK
864771 2.500 DKK
815779 2.400 DKK
864771 (Autobud) 2.300 DKK
1113937 2.200 DKK
864771 2.100 DKK
968786 2.000 DKK