2421/922
Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)
Et sæt på ti lysestager af messing. Delvis stemplet Dansk Designs Denmark, JHQ. H. 23,5. (10)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Nuanceforskel. Metal delvis med mørke overfladepletter og rester fra stearin.
Vurdering
11 bud
1134469 | ||
608382 (Autobud) | ||
1134469 | ||
608382 (Autobud) | ||
1134469 | ||
608382 (Autobud) | ||
1134469 | ||
608382 | ||
1134469 | ||
853828 | ||
608382 |