2419/1201
Fem ringe af 9 kt., 14 kt. og 18 kt. guld prydet med kulturperler og smykkesten. Vægt i alt ca. 27 g. Str. 49–57. (5)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Én turkis mangler.
Vurdering
Hammerslag
15 bud