2418/576
Carl Halier (f. 1873, d. 1948)
Lille rund skål af stentøj dekoreret med sung glasur med enkelte blå elementer. Sign. C, 1927. Eget værksted. H. 6. Diam. 13,3.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 30. april 2024
Vurdering
Hammerslag
11 bud