2420/745
Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“Java vrillée”, 1977. Sign. Estève, 58/95. Litografi i farver. Bladstørrelse 80×60.
Litteratur: Prudhomme et Moestrup nr. 84.
Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.
Vurdering
Hammerslag
10 bud
823890 | ||
855127 (Autobud) | ||
823890 | ||
855127 (Autobud) | ||
823890 | ||
855127 | ||
1151572 | ||
855127 (Autobud) | ||
1151572 | ||
855127 |