2420/​745

Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)

“Java vrillée”, 1977. Sign. Estève, 58/95. Litografi i farver. Bladstørrelse 80×60.

Litteratur: Prudhomme et Moestrup nr. 84.

Dette emne er belagt med kunstnerafgift.

Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

4.600 DKK

10 bud

Tidspunkt Byder Bud
823890 4.600 DKK
855127 (Autobud) 4.400 DKK
823890 4.200 DKK
855127 (Autobud) 4.000 DKK
823890 3.800 DKK
855127 3.600 DKK
1151572 3.400 DKK
855127 (Autobud) 3.200 DKK
1151572 3.200 DKK
855127 3.000 DKK