2421/514Lyngby
Hans Scherfig: "Tiger". Sign. Scherfig 1977, 67/300. Litografi i farver. Lysmål 44 x 63.
Vurdering :
15.000–20.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2421/559Lyngby
Hans Scherfig: “Elefanter på vej”. Sign. Scherfig 1978, 182/295. Litografi i farver. Lysmål 28 x 46.
Vurdering :
10.000–15.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2421/670Lyngby
Axel Salto: Dådyr. Sign. Salto, Prøvetryk. Træsnit i farver. Lysmål 58 x 42.
Vurdering :
3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2421/672Lyngby
Georg Jacobsen: Opstilling med frugt. Tryksign. Georg Jacobsen 1959. Litografi i farver. Lysmål 36 x 46.
Vurdering :
2.000–3.000 DKK Næste bud: Dit bud:
2421/675Lyngby
Axel Salto: Opstilling med frugt. Sign. Salto, Eget Tryk 1928. Træsnit. Bladstørrelse 36 x 45.
Vurdering :
2421/677Lyngby
Georg Jacobsen: Opstilling med æbler. Sign. Georg Jacobsen 1962, 50/50. Litografi i farver. Lysmål 45 x 54.
Vurdering :
2421/684Lyngby
Käthe Kollwitz: "Betendes Mädchen". Usign. Radering. Druck V.O. Felsing, Berlin. Lysmål 19x14.
Vurdering :
2421/796Aarhus
Jens Søndergaard: Mennesker ved fjorden. Sign. Jens Søndergaard 47, 64/250. Litografi i farver. Lysmål 51 x 65.
Vurdering :
2.000 DKK Næste bud: Dit bud: