2421/510
Beate Andersen (f. København 1942)
Et stort cirkulært fad af stentøj. Dekoreret med orangebrun glasur samt mønstre ud- og indvendigt i mat sort samt hvid glasur. Sign. Beate 1994. Unik. H. 12,5–13,6. Diam. 45,7–46,5.
Dette emne er belagt med kunstnerafgift.
Få overfladeridser.
Vurdering