2420/​624

Evan Jensen

Et par lysestager af patineret metal med løse lysmanchetter og overflade med præget reliefdekor. Stemplet Antika 605 P. H. 14,7. Lystyllers indv. diam. 2,4. (2)

Slitage i dele af patinering. Nogle overfladeridser.

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.550 DKK

14 bud

Tidspunkt Byder Bud
867081 1.550 DKK
1153652 (Autobud) 1.500 DKK
867081 1.500 DKK
1153652 (Autobud) 1.450 DKK
867081 1.400 DKK
1153652 1.350 DKK
867081 1.300 DKK
1153652 (Autobud) 1.250 DKK
867081 1.250 DKK
1153652 (Autobud) 1.200 DKK
867081 1.150 DKK
1153652 1.100 DKK
867081 1.050 DKK
178112 1.000 DKK