Sten Lykke Madsen (f. København 1937)
Vase af lertøj med indridset dekor. Dekoreret med mørkeblå, brune, grøne glasurer på lysegul base. Sign. Sten 2006. Udført og mærket hos Kähler. Unik. H. 20,3. Diam. 19,5.
Brugs- og alderspatina, herunder ridser, pletter og mærker.
Moderne kunst og design, 30. april 2024
23 bud