2420/​1253

Et par diamant- og safirøreclips af 14 kt. guld og hvidguld hver prydet med talrige old-cut diamanter og carréslebet safirer. L. 3,5. Vægt ca. 9 g. (2)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Mangler en sten.

Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Hammerslag

3.600 DKK

9 bud

Tidspunkt Byder Bud
86911 3.600 DKK
1141470 3.400 DKK
853208 3.200 DKK
847948 (Autobud) 3.000 DKK
853208 2.900 DKK
847948 (Autobud) 2.800 DKK
993528 2.700 DKK
847948 2.600 DKK
124637 2.500 DKK