2421/919
Jacob Eiler Bang, m.fl. (f. Frederiksberg 1899, d. Lyngby 1965)
En samling vaser af stentøj, hvoraf en modelleret med mønstre i relief. Dekoreret med brune, gule og orange glasurer. Fire dele stemplet monogram. Alle dele udført og mærket hos Nymølle. H. 9–19,5. (5)
Mindre brugs- og alderspatina, herunder enkelte ridser og mærker. En vase med kalkrester indvendigt.
Vurdering
10 bud
327644 | ||
1046745 (Autobud) | ||
327644 | ||
1046745 (Autobud) | ||
946029 | ||
1046745 (Autobud) | ||
935229 | ||
1046745 (Autobud) | ||
946029 | ||
1046745 |