2420/978
Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)
En samling legetøj af delvis bemalet træ i form af elefant, bjørn, kanin, bil og postmand. Elefant stemplet Bojesen, Denmark, Copyright. Resterende dele stemplet Kay Bojesen, Denmark, Copyright. H. 13,5–19,5. Bil: L. 28. (5)
Brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Flere dele med afslag. Bjørn med synligt søm på ben. Postmand i original kasse.
Vurdering
Hammerslag
24 bud
811522 | ||
861902 | ||
811522 | ||
861902 | ||
811522 | ||
861902 (Autobud) | ||
811522 | ||
861902 | ||
887853 | ||
811522 | ||
1151171 | ||
861902 (Autobud) | ||
1151171 | ||
861902 (Autobud) | ||
1151171 | ||
861902 | ||
1151171 | ||
811522 (Autobud) | ||
1026486 | ||
811522 (Autobud) | ||
1026486 | ||
811522 | ||
887853 | ||
1062341 |