2420/1255
Et par ametyst- og diamantørestikker af 14 kt. hvidguld hver prydet med facetslebet ametyst omkranset af talrige brillantslebne diamanter. Omkreds 11 mm. Vægt ca. 5 g. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Mangler en lås.
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt