2421/746
Richard Nissen (f. 1928, d. 2022)
To drejelige kabaretfade i bøg og kirsebærtræ. Udført hos Nissen, Langå. L. 27–40. B. 27–40. H. 7–19. (2)
Proveniens: Snedkermester Richard Nissens private samling.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Aarhus
Vurdering
1 bud
152012 |