2418/108
Plakette og bordlampe af muslingeskal, udskåret med mytologiske scener. Den ene sign. Albazier. 19.-20. årh. H. 22. B. 19. Bordlampe H. 19. (2)
Naturligt afslag? ved øverste kant. Stand medfølger ikke. Bordlampe med mellemrum ved samling. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Vurdering
Hammerslag
17 bud