2420/972
Albert Bitran: Uden titel. Sign. A. Bitran 77, 22/150. Litografi. Lysmål 51 x 41.
Vurdering :
1.200–1.500 DKK Ikke solgt
2420/953
Torbjørn Olsen: Landskaber, Færøerne. Sign. Tre litografier i farver. Bladstørrelse 24 x 29,6. Uindrammede. (3)
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
4.000 DKK -
2420/931
Karel Appel: Komposition med figurer. Sign. Appel 71, 24/100. Litografi. Lysmål 69 x 104.
Vurdering :
8.000–10.000 DKK Ikke solgt
2420/888
Gudrun Hasle: "Jeg er helle tiden bange for at man vil opdedag ...". Sign. Litografi i farver. Bladstørrelse 69 x 51. U.r.
Vurdering :
2.500 DKK Hammerslag:
2.600 DKK -
2420/874
Bárdur Jakupsson: Færøske landskaber. To litografier i farver. Bladstørrelse 76 x 55 og 55 x 76. Uindrammede. (2)
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
1.600 DKK -
2420/868
Henry Heerup: Komposition med figurer. Usign. Litografi. Bladstørrelse 25 x 17.
Vurdering :
2.000 DKK Ikke solgt
2420/867
Henry Heerup: Kunstneren og hans muse. Usign. Litografi. Bladstørrelse 25 x 17.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.150 DKK -
2420/861
Corneille: Fugle og liggende kvinde. Sign. Corneille 85, 223/250. Litografi i farver. Lysmål 59 x 71.
Vurdering :
3.000 DKK Hammerslag:
3.200 DKK -
2420/822
Georg Jacobsen: Nonne. Sign. Georg Jacobsen 1960, Særtryk 1/100. Litografi i farver. Lysmål 60 x 42,5.
Vurdering :
2.500 DKK Hammerslag:
1.250 DKK -
2420/820
Hans Voigt Steffensen: "Dansende pige". Sign. Litografi i farver. Bladstørrelse 60 x 40. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.100 DKK -
2420/797
Paul Colin, efter: "Cie. Gle. Transatlantique". Tryksign. Litografisk plakat. Bladstørrelse 60 x 40. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
320 DKK -
2420/784
Vurdering :
6.000–8.000 DKK Hammerslag:
4.000 DKK -
2420/778
Marius Olsen: Måneskinsnat, Færøerne. Sign. Marius Olsen 94. Litografi i farver. Bladstørrelse 35 x 38. Uindrammet.
Vurdering :
2.000 DKK Hammerslag:
1.300 DKK -
2420/770
Axel Salto: Fire kompositioner. Sign. Sign. Salto. Træsnit. Lysmål 32 x 25-33 x 26. (4)
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Hammerslag:
3.200 DKK -
2420/752
Axel Salto: Fire kompositioner. Sign. Salto, eget tryk hhv. 1933 0g 1934. Træsnit. Lysmål hver 26 x 33. (4)
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Hammerslag:
3.800 DKK -
2420/670
Hans Scherfig: "Løve". Sign. Scherfig, 181/225. Litografi. Trykt hos U.M. Grafik. Lysmål 18 x 27.
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Hammerslag:
4.400 DKK -
2420/654
Hans Scherfig: "Halvaber". Sign. Scherfig, 153/225. Litografi. Trykt hos U.M. Grafik. Lysmål 16 x 25.
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Hammerslag:
6.500 DKK -
2420/639
Martin Bigum: Tre kompositioner. Alle sign. Litografi i farver. Bladstørrelse 35 x 49. Uindrammet. (3)
Vurdering :
6.000 DKK Hammerslag:
2.600 DKK -
2420/599
Corneille: Interiør med kvinde og kat. Sign. Corneille 87, 193/200. Litografi i farver. Lysmål 54 x 74.
Vurdering :
4.000 DKK Hammerslag:
2.000 DKK -
2420/524
Hans Scherfig: "Elefant med buket". Sign. Scherfig, 175/225. Litografi. Trykt hos U.M. Grafik. Lysmål 18 x 27.
Vurdering :
5.000–6.000 DKK Hammerslag:
8.500 DKK